herb Cewice

Oficjalny serwis gminy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
 • Pic 13
 • Pic 14
 • Pic 15
 • Pic 16
Dziś jest piątek 16 listopada 2018, dziś są imieniny: Gertrudy i Edmunda

Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo

dodano: 2018-02-12 10:40:56

Powiat Lęborski – z nami zdrowo
i sportowo. Akcja wystartowała.

W piątkowe popołudnie uruchomiliśmy akcję rywalizacji powiatowej w zbieraniu kilometrów w ramach aplikacji mobilnej Endomondo. Na inauguracyjnym spotkaniu pojawili się sympatycy różnych form aktywności ruchowej, pragnący wziąć w niej udział.

Blisko 70 osób zebrało się w starostwie powiatowym w piątkowe popołudnie, by wspólnie zainaugurować wspólne gromadzenie kilometrów w ramach akcji „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo”. Celem akcji jest zebranie co najmniej 100 tysięcy km w ramach wszelkich aktywności związanych z chodzeniem, bieganiem i jeżdżeniem na rowerze. To szeroki zakres pojęć fizycznej aktywności, w których mieszczą się wchodzą konkretne sportowe dyscypliny dostępne w aplikacji Endomondo. Jeśli uda nam się zgromadzić zamierzoną liczbę kilometrów, a zakładamy już po wstępnym zainteresowaniu, że uda się na pewno, partner akcji, firma Farm Frites Poland SA, ufunduje elektryczny wózek inwalidzki dla niepełnosprawnej osoby z terenu powiatu lęborskiego. Najlepsi – ci, którzy w największym stopniu przyczynią się do wspólnego sukcesu, gromadząc na kontach indywidualnych największą liczbę kilometrów, zostaną przez organizatorów wyróżnieni podczas corocznie organizowanego w Lęborku festynu na zakończenie lata. W tym roku będzie to weekendowa sobota 25 sierpnia.

- Powiat lęborski jest jakby stworzony do uprawiania różnych sportów. Mamy zróżnicowane ukształtowanie terenu, a przede wszystkim czysty ekologicznie klimat, sprzyjający budowaniu kondycji. Cieszę się, że mogliśmy przy okazji organizacji tej sportowej akcji podjąć współpracę z Farm Frites Poland. Myślę, że w kwestii wpierania zdrowego stylu życia mieszkańców naszego powiatu, jesteśmy w stanie wiele dobrego wspólnie zrobić – powiedziała starosta lęborski Teresa Ossowska – Szara – otwierając akcję.

- Nasze frytki są bardzo niskokaloryczne, o ile ktoś nie je ich z majonezem – powitała w żartobliwym tonie zebranych Katarzyna Majchrzak z Farm Frites – Nasza firma od lat wspiera wszelkie działania prozdrowotne i prosportowe. Wśród naszych pracowników jest wiele osób czynnie uprawiających różne dyscypliny sportowe, tak więc bardzo miło mi, że mogliśmy się przyłączyć do państwa akcji. Jestem przekonana, że przy takim zainteresowaniu, jakie obserwuję dzisiaj na sali, te 100 tys. kilometrów osiągniemy błyskawicznie. Oczywiście dla zdrowia i kondycji.

W trakcie inauguracyjnego spotkania uczestnicy mogli m.in. obejrzeć prezentację ukazującą sposób przyłączenia się do akcji, specjalnie na tę okoliczność wyprodukowany spot reklamowy, a przede wszystkim – uczestniczyć w symbolicznym starcie. W roli starterów wystąpili” Teresa Ossowska – Szara – starosta lęborski, Katarzyna Majchrzak, reprezentant Farm Frites i Marian Kurzydło, wiceburmistrz Lęborka. Przy wystrzale startowego pistoletu najpierw wyruszyli rowerzyści, następnie biegacze i kijkarze Nordic-Walking.
Każdy z uczestników piątkowego spotkania otrzymał od organizatorów powitalny pakiet gadżetów akcji. Każda z osób, która przyłączy się do rywalizacji „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo”, otrzyma specjalną odblaskową kamizelkę z logo akcji i opaskę odblaskową, które zapewniać mają większe bezpieczeństwo poprzez lepszą widoczność w trakcie uprawiania aktywności fizycznej. Kamizelki dostępne będą dla wszystkich zgłaszających się z uaktywnioną aplikacją w urządzeniu mobilnym, w siedzibie organizatora w Starostwie Powiatowym (pok. 22), w Bramie Kaszubskiego Pierścienia w Łebie, Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku, Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, Gminnym Centrum Kultury w |Cewicach i w siedzibie Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Lęborska – Łeba w Lęborsku w budynku Stacji Kultura.
O postępach w pomnażaniu kilometrów będziemy Państwa informować na stronie internetowej powiatu lęborskiego i na naszym facebooku. Osoby uprawiające aktywność w ramach naszej akcji zachęcamy również do utrwalania swoich wyczynów na krótkich filmikach, które również będzie można udostępniać na swoich stronach i fecebookowych profilach. My będziemy dokumentować Państwa osiągnięcia w elektronicznych kanałach informacyjnych akcji.

Galeria zdjęć

e-Urząd

Ogłoszenia

Multimedia

Instytucje

Strategie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy w Cewicach
ul. W. Witosa 16
84-312 Cewice

tel: 59 861 34 60, 861 34 61
fax: 59 861 34 62
email: sekretariat@cewice.pl

Ważne informacje

NIP: 841-10-13-327
REGON: 000531677

konto: 33 9324 1018 0022 6556 2000 0330

Nasz urząd
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia