• wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

WOPR Siemirowice

Drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Siemirowicach istnieje od 2003 roku. Drużyna sprawuje opiekę nad jeziorem w Siemirowicach oraz nad okolicznymi jeziorami.

Na początku swej działalności drużyna liczyła pięciu członków, z czego trzech uzyskało stopień młodszego ratownika.

W 2004 roku Drużyna otrzymała z Oddziału Słupskiego WOPR wyposażenie w postaci: łodzi ratowniczej, koła ratunkowego, bojki ratowniczej, rzutki ratowniczej i kołowrotu z liną ratowniczą. Pięć sztuk lin do oznakowania torów pływackich przekazała pływalnia ze Słupska. Apteczkę pierwszej pomocy skompletowano przy pomocy Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni. Inspektorzy WOPR przeprowadzili bezpłatnie ekspertyzę akwenu dopuszczając do zorganizowania na nim kąpieliska strzeżonego. Wykonano również bezpłatnie badania wody w celu stwierdzenia przydatności do kąpieli, których wynik wypadł pozytywnie. Jednak ze względu na brak zainteresowania i poparcia społecznego oraz rezygnację z różnych przyczyn z dalszej działalności prawie wszystkich członków drużyny, sezon letni 2004 pod względem zabezpieczenia i organizacji imprez wodnych na jeziorku w Siemirowicach był “martwy”.

W 2005 roku po konsultacjach z odziałem Słupskiego WOPR powołana została drużyna WOPR w Siemirowicach. W chwili obecnej drużyna liczy trzynastu członków, w tym trzech z uprawnieniami ratownika.

W ramach swej działalności Drużyna WOPR w Siemirowicach zabezpiecza kąpielisko na jeziorze w Siemirowicach, organizuje egzaminy na kartę pływacką, przeprowadza pogadanki dla uczniów na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zabezpiecza pod względem medycznym organizowane na terenie gminy imprezy, porządkuje plażę i brzegi jeziora w Siemirowicach, organizuje zawody pływackie. Drużyna WOPR prezentuje również pokazy ratownictwa wodnego.

Skład drużyny:

  1. BUCZYŃSKI ADAM – kierownik drużyny – instruktor medyczno-sanitarny OC
  2. SKÓRZYBÓT WALDEMAR – zastępca kierownika drużyny
  3. MUSIAŁ KATARZYNA – ratownik medyczny
  4. MUSIAŁ MARTA – ratownik medyczny
  5. KORPYSA JERZY – dowódca grupy ewakuacyjnej
  6. ZARĘBSKI JACEK – noszowy
  7. CZOCH KAROL – noszowy
  8. WÓJCIK RAFAŁ – noszowy
Kalendarz wydarzeń
Ładowanie Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

22
marca

Brak wydarzeń

« marzec 2023 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Fotorelacje