herb Cewice

Oficjalny serwis gminy

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
  • Pic 10
  • Pic 11
  • Pic 12
  • Pic 13
  • Pic 14
  • Pic 15
  • Pic 16
Dziś jest piątek 21 lipca 2017, dziś są imieniny: Daniela i Andrzeja

Międzyszkolny Klub Sportowy FIGHTER Bukowina-Lębork

dodano: 2016-12-09 09:16:45

Międzyszkolny Klub Sportowy

FIGHTER

Bukowina – Lębork

 

MKS FIGHTER  powstał  w połowie lat 90-tych a wpisany do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej został w dniu 17.06.1997 r. co czyni go jednym z najstarszych Uczniowskich Klubów Sportowych założonych  na terenie powiatu lęborskiego.

 

Swój początek Klub  zawdzięcza panu Bartoszowi i Przemysławowi Kowalczuk, którzy rozszerzyli swoją indywidualną sportową działalność na działalność społeczną inicjując w ten sposób proces tworzenia ukierunkowanych sekcji sportowych i finalnie klubu z sekcjami :

 

                   -- SZTUK WALKI

                   -- BIEGÓW i NORDIC WALKING

                   -- TENISA STOŁOWEGO

 

Jego siedzibą w pierwszych pięciu latach pracy dzięki gościnności dyrekcji stała się Szkoła Podstawowa w Bukowinie. Z chwilą restrukturyzacji szkoły z wizją jej zamknięcia klub swoją siedzibę przeniósł w 2000 roku do Zespołu Szkół w Wicku, w której gościł do roku 2010, by we wrześniu ponownie powrócić do placówki oświatowej w Bukowinie. W 2016 roku siedziba przeniesiona została do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Popowie po tym jak Zarząd Stowarzyszenia Rozwój Bukowiny wypowiedział współpracę z klubem.

 

Na przełomie minionych lat klub zrzeszał i zrzesza  zarówno młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz nauczycieli, rodziców i sympatyków z terenu województwa pomorskiego. Przez istniejące sekcje przewinęło się wielu miłośników sportu, a to co cieszy najbardziej to fakt ,iż  pojawia się w jej szeregach kolejne pokolenie przy czynnie jeszcze uprawiających sport rodzicach.  Świadczy to o tym, iż sportowe pasje stają się rodzinnymi tradycjami o wciąż rozwijających się kręgach a klub spełnia swoje założenia.

 

Dostrzegając powyższe środowiskowe zapotrzebowanie i zainteresowanie sportem w szerokim jego słowa znaczeniu ,Klub w swoich  założeniach programowych skupił się  więc zarówno w obrębie szerzenia i organizowaniu działalności rekreacyjnej jego członkom oraz społeczeństwu, jak i na części szkoleniowej zmierzającej do wyczynu. Działania te realizowane są poprzez istniejące trzy sekcje sportowe , które swym działaniem  obejmują miasto Lębork oraz Gminę Cewice. Obydwie formacje uzupełniają się choć wewnętrznie są niezależne organizacyjnie oraz finansowo.

 

NAJWAŻNIEJSZE SUKCESY MIĘDZYNARODOWE :

 

-- 2 medale ( brązowe ) w Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce – Toruń

-- 2 medale ( złoto , srebro ) w Mistrzostw Europy w biegach przełajowych   -- Toruń

-- 4 miejsce ( bieg maratoński )  w Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce – Lyon

-- 7 miejsce ( bieg przełajowy )  w Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce – Lyon

-- 10 miejsce ( 10 km ) w Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce – Lyon

-- 13 miejsce ( chód sportowy ) w Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce – Lyon

-- tytuł międzynarodowego Mistrza Niemiec w Kick Boxingu ( full contact )

-- tytuł v-ce Mistrza Świata w Taekwon –do ( full contact ) Włochy   - Cagliari

 

 

SEKCJA SZTUK WALKI

 

Sekcję lęborską prowadzi pan Bartosz Kowalczuk 7-mio krotny Mistrz Polski oraz medalista wielu imprez międzynarodowych z tytułem V-ce mistrza Świata w Taekwon-do z Włoch oraz Międzynarodowego Mistrza Niemiec w Kick-Boxingu full contact. Pod  ręką tego   instruktora prowadzony jest proces szkoleniowy z zakresu  TAEKWON-DO , KICK-BOXINGU i MMA. Powyższa sekcja z roku na rok rozwija się poszerzając swój program o nowe sztuki walki w formułach KSW i MMA co zaowocowało w organizacji przez pana Bartosza w grudniu 2011r  pierwszej w regionie  pokazowej gali sztuk walk w formule K1 pod nazwą „ELLIT FIGHT NIGHT”. Powyższa impreza doceniona została przez Powiatową Radę Sportu i wyróżniona w kategorii sportowe wydarzenie roku podczas finału „Sportowych Laurów 2011”

 

W  swojej historii  istnienia sekcja wyszkoliła wielu Mistrzów i V-ce Mistrzów Polski a dziesiątkom jej uczestników zapewniła mile spędzony czas z rozwinięciem aspektów zdrowotnych i wychowawczych.

 

Do największych sukcesów lęborskiej sekcji zaliczyć należy :

-- UCZESTNICTWO W MISTRZOSTWACH ŚWIATA w Taekwon-do we Włoszech

   i zdobycie tytułu V-ce Mistrza Świata przez Bartosza Kowalczuka

-- UCZESTNICTWO W MISTRZOSTWACH ŚWIATA w Kick-Boxingu w Angielskim

    Birmingham 97”

-- UCZESTNICTWO W MISTRZOSTWACH ŚWIATA w Taekwon-do w Holenderskim

    Einthoven 2000”,

 

Sekcja jako organizator i działacz społeczny odnotowała :

-- organizację gali sztuk walki „ELLIT FIGHT NIGHT”.

-- zawodnicy sekcji lęborskiej wielokrotnie wspierają swoim udziałem różne imprezy

   okolicznościowe w powiecie lęborskim  POKAZAMI SZTUK WALKI. Wspomniane

   pokazy uświetniły między innymi 3 duże imprezy organizowane przez miasto Lębork,

   2 imprezy sportowe w Bukowinie oraz festyn gminny w Popowie

 

Zawodnicy klubu poprzez profesjonalny trening w minionych latach wywalczyli  liczne medale Mistrzostw Polski oraz imprez międzynarodowych w Taekwon-do, Kick-Boxingu oraz walkach formuły MMA.

W powyższych imprezach wielokrotnie  na podium stawali:

 

TAEKWON-DO

 

-- Bartosz Kowalczuk

-- Daniel   Żółtowski

-- Andrzej Lubański

-- Przemysław Laskowski

 

KICKBO-XINGU

 

-- Bartosz Kowalczuk

 

MMA

 

-- Bartosz Kowalczuk

-- Marcin  Kwidziński

-- Adam   Wojnicz

-- Andrzej Kołodziej

-- Mateusz Pawlik

-- Adam Wojnicz

 

SEKCJA TENISA STOŁOWEGO

 

Sekcję tenisa stołowego oraz lekkiej atletyki  prowadzi  pan Przemysław Kowalczuk –nauczyciel wychowania fizycznego, 5-krotny medalista Mistrzostw Polski w biegu maratońskim Nauczycieli. W związku ze specyfiką małych społeczności wiejskich i braku obiektu sali  sportowej w siedzibie klubu, postawiono  na dyscypliny indywidualne jakimi są tenis stołowy i lekka atletyka nie zawężając się jednak wyłącznie do wspomnianych sportów. Rolą sekcji w tym rejonie jest przede wszystkim promocja sportu poprzez różnorodne formy zajęć i organizowanych imprez w grupie dzieci ,młodzieży i dorosłych co przez lata było atutem Klubu. Praca Klubu  do dziś cieszy się dużym szacunkiem i zainteresowaniem społeczności Gminy Cewice i z roku na rok rozszerza swoją działalność o nowych jej członków.

 

Do sukcesów organizacyjnych sekcji tenisa stołowego należą :

-- organizacja otwartych całorocznych cykli GRAND-PRIX w tenisie stołowym z wyszczególnieniem imprez :

 

I  OTWARTE GRAND PRIX  TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR

KLUBU MKS FIGHTER w tenisie stołowym

 

SEZON 1997/98    4 turnieje

 

Zwycięzcy:

SZKOŁA PODSTAWOWA

 

  1. miejsce ( Przeryta )Ewa Wydrowska
  2. miejsce ( Przeryte ) Danuta Bojanowska
  3. miejsce ( Bukowina ) Katarzyna Ziaja

 

  1. miejsce ( Przeryte )Radosław Drywa
  2. miejsce ( Bukowina )Kamil Borsuk
  3. miejsce ( Lębork )Marcin Melaniuk

             

JUNIORZY

  1. miejsce ( Przeryte )Beata Bojanowska
  2. miejsce ( Przeryte )Wioletta Bojanowska
  3. miejsce ( Bukowina )Monika Kwidzińska

 

  1. miejsce ( Bukowina )Marcin Ziaja
  2. miejsce ( Bukowina )Jarosław Szymikowski
  3. miejsce ( Bukowina ) Bartłomiej Kazimierczak

 

SENIORZY

  1. miejsce ( Bukowina )Mariola Andryskowska
  2. miejsce ( Bukowina )Edyta Mielewczyk
  3. miejsce ( N.W.Lęborska )Iwona Terman

 

ZAAWANSOWANI

  1. miejsce ( Bukowina )Grzegorz Krefta
  2. miejsce ( Bukowina )Piotr Klinkosz
  3. miejsce ( Reda ) Krzysztof Szymikowski

 

AMATORZY

  1. miejsce ( Bukowina )Janusz Formela
  2. miejsce ( Lębork )Jacek Mielewczyk
  3. miejsce ( Łebunia )Grzegorz Brudzyński

 

90 SKLASYFIKOWANYCH UCZESTNIKÓW Z 8-MIEJSCOWOŚCI

 

II OTWARTE GRAND – PRIX O PUCHAR WÓJTA GMINY CEWICE ORAZ

KLUBU MKS FIGHTER w tenisie stołowym

 

SEZON 1998/99    4 turnieje

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

  1. miejsce (Przeryte )Bożena Stencel
  2. miejsce ( Przeryte )Ewelina Miodek
  3. miejsce ( Przeryte )Renata Choszcz

 

  1. miejsce ( Bukowina)Krzysztof Głodowski
  2. miejsce ( Przeryte )Tomasz Kunde
  3. miejsce ( Bukowina )Łukasz Głodowski

 

JUNIORZY

  1. miejsce ( Bukowina )Monika Kwidzińska
  2. miejsce ( Bukowina )Kamila Głodowska
  3. miejsce ( Bukowina )Karina Kwidzińska

 

  1. miejsce ( Bukowina )Jarosław Szymikowski
  2. miejsce ( Bukowina )Marcin Ziaja
  3. miejsce ( Łebunia )Paweł Maszota
  4. miejsce ( Przeryte)Marek Kunde

 

SENIORZY

  1. miejsce ( Bukowina )Mariola Andryskowska
  2. miejsce ( Bukowina-)Edyta Mielewczyk

 

ZAAWANSOWANI

  1. miejsce ( Lębork ) Marek Rybaczek
  2. miejsce ( Lębork )Zenon Wojciechowicz
  3. miejsce ( Łebunia )Dariusz Maszota

 

AMATORZY

  1. miejsce ( Cewice )Czesław Wożniak
  2. miejsce ( Bukowina )Zbigniew Andryskowski
  3. miejsce ( Bukowina )Jerzy Formela

 

112 SKLASYFIKOWANYCH UCZESTNIKÓW Z 7 MIEJSCOWOŚCI

 

III OTWARTE GRAND PRIX  O PUCHAR GMINY WICKO ORAZ

KLUBU MKS FIGHTER w tenisie stołowym

 

SEZON 2000/01    4 turnieje

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

  1. miejsce ( Gęś )Karolina Światła
  2. miejsce ( Szczenurze )Karolina Posacka
  3. miejsce ( Wicko )Iwona Król

 

  1. miejsce (Szczenurze )Zbigniew Reczko
  2. miejsce (Wicko)Mateusz Kachelski
  3. miejsce (Szczenurze )Łukasz Heród

 

JUNIORZY

  1. miejsce ( Gęś ) Kamila Światła
  2. miejsce ( Wicko ) Sylwia Gardzielewska
  3. miejsce ( Wicko ) Emilia Szymikowska

 

  1. miejsce ( Stęknica ) Marcin Pipka
  2. miejsce (Szczenurze ) Jarosław Reczko
  3. miejsce ( Wrzeście )Sebastian Lebioda

 

SENIORZY

  1. miejsce ( Wrzeście )Danuta Krauze
  2. miejsce ( Wicko ) Jacek Wiśniewski
  3. miejsce ( Białogarda )Sebastian Ronszkowski
  4. miejsce ( Lębork)Przemysław Kowalczuk

109 SKLASYFIKOWANYCH UCZESTNIKÓW Z 18-MIEJSCOWOŚCI

 

organizacja imprez okolicznościowych w tenisie stołowym:

 

I  OTWARTE MISTRZOSTWA GMINY CEWICE ORAZ KLUBU MKS FIGHTER tenisie stołowym

 

SEZON 1998/99

 

6-7.02.1999

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

  1. miejsce ( Przeryte )Bożena Stencel
  2. miejsce ( Przeryte )Ewelina Miodek
  3. miejsce ( Cewice )Barbara Wojciechowska

 

  1. miejsce (Tęcza N.W.Lęborska)Marcin Płotka
  2. miejsce ( Przeryte )Tomasz Kunde
  3. miejsce ( Cewice )Dariusz Wojciechowski

 

JUNIORZY

  1. miejsce ( Bukowina )Monika Kwidzińska
  2. miejsce ( Bukowina )Kamila Głodowska
  3. miejsce ( Bukowina )Karina Kwidzińska

 

  1. miejsce ( Bukowina )Jarosław Szymikowski
  2. miejsce ( Łebunia )Paweł Maszota
  3. miejsce ( Bukowina )Marcin Ziaja

 

SENIORZY

  1. miejsce ( Bukowina )Mariola Andryskowska

 

AMATORZY

  1. miejsce ( Cewice ) Czesław Wożniak
  2. miejsce ( Lębork ) Zbigniew Reszke
  3. miejsce ( Lębork )Zbigniew Chmielewski

 

ZAAWANSOWANI

  1. miejsce ( Lębork )Marek Rybaczek
  2. miejsce ( Bukowina ) Grzegorz Krefta
  3. miejsce ( Lębork )Zenon Wojciechowicz

74-SKLASYFIKOWANYCH UCZESTNIKÓW Z 7 MIEJSCOWOŚCI

 

I OTWARTY  TURNIEJ O PUCHAR GMINY WICKO ORAZ KLUBU MKS FIGHTER w tenisie stołowym

 

SEZON 2001/02

 

24-26.05.2002

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

  1. miejsce ( Szczenurze )Karolina Posacka
  2. miejsce ( Szczenurze )Dominika Kluska
  3. miejsce ( Łebieniec )Joanna Bienias

 

  1. miejsce (Łebieniec )Łukasz Piwiński
  2. miejsce (Łebieniec )Piotr Kamiński
  3. miejsce (Sarbsk )Arkadiusz Dziemiańczyk

 

JUNIORZY-GIMNAZJA

  1. miejsce ( Lębork )Karolina Romańczyk
  2. miejsce ( Wicko )Sylwia Gardzielewska
  3. miejsce ( Gęś )Karolina Światła

 

  1. miejsce ( Lębork )Patryk Matusiak
  2. miejsce ( Lębork )Tomasz Kornak
  3. miejsce ( Wrzeście )Karol Kiełtyka

 

SENIORZY

  1. miejsce ( Wrzeście )Danuta Krauze
  2. miejsce ( Wrzeście )Ewa Lebioda

 

  1. miejsce ( Łebunia ) Krzysztof Czenstowski
  2. miejsce ( Łebunia )Dariusz Maszota
  3. miejsce ( Bukowina )Krzysztof Głodowski

 

74 SKLASYFIKOWANYCH UCZESTNIKÓW Z 15 MIEJSCOWOŚCI

 

II OTWARTY  TURNIEJ O PUCHAR GMINY WICKO ORAZ KLUBU MKS FIGHTER w tenisie stołowym

 

SEZON 2002/03

 

04.2003

 

DZIEWCZĘTA

  1. miejsce ( Łebień )Marta Pietkun
  2. miejsce ( Łebieńiec )Joanna Bienias
  3. miejsce ( Łebieniec )Dominika Kluska

 

CHŁOPCY

  1. miejsce ( Lębork )T omasz Nowak
  2. miejsce ( Lębork )Marcin Nowak
  3. miejsce ( Lębork )Marek Lechończak

 

I ZIMOWY OTWARTY TURNIEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY WICKO w tenisie stołowym

 

SEZON 2003/04

 

20.02.2004

 

JUNIORZY-GIMNAZJA

  1. miejsce ( Łebieniec )Joanna Bienias
  2. miejsce ()Katarzyna Labuda
  3. miejsce ( Wicko )Małgorzata Wiśniewska

 

  1. miejsce ( Szczenurze )Jarosław Reczko
  2. miejsce ( Szczenurze )Zbigniew Reczko
  3. miejsce ()Dominik Ulenberg

 

KATEGORIA DO 19 LAT

  1. miejsce ( Gęś ) Karolina Światła
  2. miejsce ( Wicko-)Sylwia Gardzielewska
  3. miejsce ( Gęś )Karolina Światła

 

  1. miejsce( Białogarda )Piotr Syldatk
  2. miejsce ( Białogarda )Marcin Jurewicz
  3. miejsce ( Chabrowo )Bartek Kachelski

 

SENIORZY

  1. miejsce ( Wicko )Izabela Lewicka

 

  1. miejsce ( Wicko )Jacek Wiśniewski
  2. miejsce ( Gęś )Roman Światły
  3. miejsce ( Szczenurze)Mieczysław Reczko
  4.  

44 SKLASYFIKOWANYCH UCZESTNIKÓW Z 9 MIEJSCOWOŚCI

 

II ZIMOWY OTWARTY TURNIEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY WICKO w tenisie stołowym

 

SEZON 2003/04

 

27.02.2004

 

KATEGORIA 17- 19 LAT

  1. miejsce ( Gęś )Karolina Światła
  2. miejsce ( Wicko )Sylwia Gardzielewska
  3. miejsce ( Szczenurze )Martyna Mikuła

 

  1. miejsce ( Stęknica )Piotr Widera
  2. miejsce ( Wrzeście )Karol Kiełtyka
  3. miejsce ( Szczenurze )Jarek Reczko

 

SENIORZY

  1. miejsce ( Szczenurze )Piotr Mikuła
  2. miejsce ( Wicko ) Jacek Wiśniewski
  3. miejsce ( Nowęcin )Wiesław Mazanowski

 

33 SKLASYFIKOWANYCH UCZESTNIKÓW Z 9 MIEJSCOWOŚCI

 

Powyższe działania promujące tenis stołowy wśród społeczeństwa oraz równoległy proces szkoleniowy zawodników spowodował ,iż  naszych sportowców było widać w wielu imprezach zarówno tych amatorskich jak i patronowanych przez Pomorski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego w Gdańsku.

Pamiętny dla Klubu jest zwłaszcza rok 1998 w, którym zdominowaliśmy kategorię chłopców szkół podstawowych w

 

 OTWARTYM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO GRAND-PRIX LĘBORKA 98

 

zajmując indywidualnie po 3 turniejowowych  spotkaniach 56 zawodników tej kategorii :

 

  1. miejsce (MKS FIGHTER BUKOWINA) Krzysztof Głodowski
  2. miejsce (MKS FIGHTER BUKOWINA) Łukasz Głodowski
  3. miejsce (MKS FIGHTER BUKOWINA) Kamil Borsuk
  4. miejsce (MKS FIGHTER BUKOWINA) Paweł Borsuk
  1. miejsce (MKS FIGHTER BUKOWINA) Tomasz Borsuk

oraz wśród kobiet

  1. miejsce (MKS FIGHTER BUKOWINA) Danuty Bojanowskiejmieszkanki Przerytego.

 

W 1999 roku klub wyszedł już z rywalizacją poza obręb powiatu lęborskiego gdzie w OTWARTYCH TURNIEJACH KADETÓW WOJEWODZTWA POMORSKIEGO w Gdańsku udanie  rywalizował z najlepszymi nasz wychowanek Krzysztof Głodowski. W tym też roku jego młodsze koleżanki i koledzy w kategorii „żaków”- klas I-IV szkoły podstawowej odnieśli duży sukces awansując do 

PÓŁFINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI UKS-ów

po rozegranych w Łupawie  pomorskich eliminacjach pod patronatem Pomorskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Na turnieju półfinałowym w Tczewie godnie reprezentowali nas wówczas:

  • Marta Mielewczyk kl III
  • Karolina Głodowska kl III
  • Barbara Lidzbarska kl IV
  • Anna Czaja kl IV
  • Błażej Głodowski kl IV
  • Marcin Borsuk kl IV
  • Maciej Andryskowski kl II

 

W tym też czasie wprowadziliśmy drużynę seniorów do rozgrywek IV Ligi rozgrywając mecze w 2-ch sezonach 1999-2000 i 2000-2001 na terenie województwa pomorskiego. Były to niewątpliwie cenne wydarzenia w życiu naszego klubu z, których najmilej wspominamy

spotkania  z   GKTS GDAŃSK, UKS START ŁEBA  oraz mecze z uczelnianym  AZS AWF “DELICJE” GDAŃSK..

 

 

SEKCJA LEKKIEJ ATLETYKI

 

Równolegle z tenisem stołowym nasze  zainteresowania sportowe ukierunkowane zostały na konkurencje lekkoatletyczne w ,których upodobaliśmy  sobie zwłaszcza dyscypliny biegowe. Na  przełomie kilkunastu lat istnienia sekcji braliśmy udział w tysiącach imprezach biegowych oraz nordic walking na terenie powiatu , województwa , terenu Polski jak i za jej granicami.

Nasi sportowcy stawali wielokrotnie  na podium  prestiżowych  imprez godnie reprezentując zarówno Klub jak i swoją Gminę. W samym roku 2015 zdobyliśmy ponad 100 pucharów w klasyfikacjach indywidualnych startów zarówno dzieci jak i seniorów.

 

W swoim dorobku biegowym wiele sukcesów posiada trener sekcji –pan Przemysław ,który wielokrotnie klasyfikowany był w strefie medalowej zawodów krajowych oraz  zagranicznych. Do wartych nadmienienia są tu europejskie starty między innymi w Międzynarodowych biegach maratońskich -42km ,195m- w BERLINIE , STOSKHOLMIE , VOLGAŚCIE oraz REYKJAVIKU w ISLANDII w ,której startował również na krótszych dystansach jak również  w HISZPANII , DANII  i WŁOSZECH.

Do najwybitniejszych zawodników klubu należy jednak pani Magdalena Gańska, która jest trzykrotna medalistka Mistrzostw Polski w Maratonie , czterokrotną medalistką Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w tym Mistrzynią Europy w biegach przełajowych oraz reprezentantką Polski na Mistrzostwach Świata w LA we Francji w 2015 roku.

 

 

Z perspektywy minionych lat do najciekawszych i najzdolniejszych postaci wśród dzieci  , juniorów i seniorów naszego klubu walczących w biegach przełajowych, ulicznych oraz mityngach i lidze wojewódzkiej w Lekkiej Atletyce należy zaliczyć  :

 

KONKURENCJE BIEGOWE

-- w latach 1995-2000: Rozalię Borsuk , Krzysztofa Głodowskiego ,Karinę Kwidzińską, Kamillę Głodowską, Barbarę Maszotę  i Pawła Borsuka – uczniowie Szkoły Podstawowej z Bukowiny oraz seniorkę Beatę Pyrcha mieszkankę Bukowiny.

 

-- w latach 2000-2006 roku Błażeja i Rafała Król (obecni zawodnicy GKS Tęczy N.W.L) Łukasza Mielewczyka (obecnie zawodnika KB Braci Petk) ,Sebastiana Lebiodę , Damiana Kosika oraz Katarzynę Szlaską – uczniowie Gimnazjum Wicku jak również seniora – Jerzego Wieczorkiewicza mieszkańca Białogardy

 W tym też czasie odnieśliśmy sukcesy :

W gorącej ITALII w 2004 roku nasi juniorzy wchodząc w skład pomorskiej  reprezentacji sztafety biegowej wraz z drużyną w 12 godzinnej całonocnej rywalizacji wywalczyli 3 miejsce wśród 22 zespołów gospodarzy oraz innych państw europejskich.

Na terenie kraju wywalczyliśmy 5 wspomnianych tytułów Mistrza i V-ce mistrza Polski w biegach maratońskich nauczycieli oraz tytuł V-ce Mistrza Polski w biegach przełajowych kolejarzy Pani Beaty Pyrcha z Bukowiny.

 

 

-- po roku 2010 udanymi startami reklamują się uczniowie Karolina Treder, Justyna Reszka, Elżbieta Treder,  Bartosz Treder, Adam Keller z Bukowiny oraz Dominik Kalkowski , Kacper Pranczk , Maja Wenek z Popowa. Wśród rodziców do bardzo aktywnych  i odnoszących znaczące sukcesy zaliczyć można panią Justynę Pranczk , Ewę Szymanowską Wenek , Małgorzatę Gębarowską, Annę Kita , Magdalenę Gańską , Piotra Żebrowskiego oraz małżeństwo państwa Edyty i Mirosława Treder , Joanny i Jaceka Puzdrowskich.

 

W tym też czasie do znaczących sukcesów zaliczamy :

-- 1 miejsce Magdalena Gańska – w międzynarodowym Europamarathonie w Niemczech na

    dystansie 10 km w kat. open – Gorlitz 2012

-- 1 miejsce Adam Keller – w międzynarodowym Europamarathonie w Niemczech na

    dystansie 10 km w kat. wiekowej  – Gorlitz 2012

-- tytuł v-ce Mistrza Polski – Magdalena Gańska- w Międzynarodowym Maratonie

    Ekologicznym – Lębork  2012

-- 3 miejsce Magdalena Gańska – w międzynarodowym Europamarathonie w Niemczech na

    dystansie 21 km w kat. open – Gorlitz 2013

-- 1 miejsce Adam Keller – w międzynarodowym Europamarathonie w Niemczech na

    dystansie 10 km w kat. wiekowej  – Gorlitz 2013

-- 3 miejsce Przemysław Kowalczuk – w międzynarodowym Europamarathonie w

    Niemczech na dystansie 5 km w kat. open  – Gorlitz 2013

-- tytuł  Mistrza Polski – Magdalena Gańska- w Międzynarodowym Maratonie

    Ekologicznym – Lębork  2013

-- 3 miejsce w kat. open – Magdalena Gańska  w Międzynarodowym Maratonie

    Ekologicznym – Lębork  2013

-- 3 miejsce Magdalena Gańska – w międzynarodowym Europamarathonie w Niemczech na

    dystansie 10 km w kat. open – Gorlitz 2014

-- 1 miejsce Adam Keller – w międzynarodowym Europamarathonie w Niemczech na

    dystansie 10 km w kat. wiekowej  – Gorlitz 2014

-- 2 miejsce Karolina Treder – w międzynarodowym Europamarathonie w Niemczech na

    dystansie 2 km w kat. open  – Gorlitz 2014

-- 3 miejsce Dominik Kalkowski – w międzynarodowym Europamarathonie w Niemczech na

    dystansie 2 km w kat. open  – Gorlitz 2014

-- tytuł  Mistrza Polski – Magdalena Gańska- w Międzynarodowym Maratonie

    Ekologicznym – Lębork  2014

-- 2 miejsce Halowych Mistrzostw Polski w biegu na dystansie 800 m– Magdalena Gańska

     – Toruń 2015

-- 2 miejsce Halowych Mistrzostw Polski w biegu na dystansie  800 m– Piotr Żebrowski

      – Toruń 2015

-- 1 miejsce Mistrzostwa Polski w biegu na dystansie 800 m – Magdalena Gańska

     – Toruń 2015

-- 1 miejsce Mistrzostwa Polski w biegu na dystansie 5000 m – Magdalena Gańska

     – Toruń 2015

-- 1 miejsce Mistrzostwa Polski w biegu na dystansie 5000 m – Piotr Żebrowski

     – Toruń 2015

--2 miejsce Mistrzostwa Polski w biegu na dystansie 800 m – Piotr Żebrowski

     – Toruń 2015

--2 miejsce Mistrzostwa Polski w biegu na dystansie 1500 m – Piotr Żebrowski

     – Toruń 2015

--2 miejsce Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na dystansie 3000 m – Piotr Żebrowski

     – Toruń 2015

-- 8 miejsce w Halowych Mistrzostwach Europy w chodzie sportowym na dystansie 3000 m

     Piotr Żebrowski – Toruń 2015

-- drużynowo tytuł Mistrza Europy – Magdalena Gańska w ME w biegach przełajowych

     – Toruń 2015

-- tytuł  v-ce Mistrza Europy –Magdalena Gańska w ME w biegach przełajowych

     – Toruń 2015

-- brąz Halowych Mistrzostw Europy – Magdalena Gańska w biegu na 3000 m

     – Toruń 2015

-- brąz Halowych Mistrzostw Europy – Magdalena Gańska w biegu sztafetowym

    4x200 m  – Toruń 2015

-- 4 miejsce Mistrzostw Świata – Magdalena Gańska w biegu maratońskim 42 km

     - Lyon 2015

-- 7 miejsce Mistrzostw Świata – Magdalena Gańska w biegu przełajowym 8 km

     - Lyon 2015

-- 10 miejsce Mistrzostw Świata – Magdalena Gańska w biegu na dystansie 10 km

     - Lyon 2015

-- 14 miejsce Mistrzostw Świata – Magdalena Gańska w biegu na dystansie 5 km

     - Lyon 2015

-- 13 miejsce Mistrzostw Świata - Piotr Żebrowski w chodzie sportowym na 10 km

     - Lyon 2015

-- 27 miejsce Mistrzostw Świata - Piotr Żebrowski w biegu przełajowym – 8 km

     - Lyon 2015

-- 28 miejsce Mistrzostw Świata - Piotr Żebrowski w biegu na dystansie – 5000 m

     - Lyon 2015

-- 29 miejsce Mistrzostw Świata - Piotr Żebrowski w biegu na dystansie – 21 km

     - Lyon 2015

 

Nasi reprezentanci równie dobrze prezentowali się na tle województwa W KONKURENCJACH  RZUTNYCH wygrywając zdecydowanie kwalifikacje powiatowe w pchnięciu kulą. Swego czasu ta właśnie konkurencja była naszą specjalnością dzięki Grzegorzowi Wujcowi z Bukowiny, Barbarze Szreder , Magdalenie Kropidłowskiej oraz Przemkowi Lis z Wicka, który na przełomie lat 2002-2004 należał do ścisłej czołówki tej dyscypliny w województwie pomorskim, co potwierdzał na mityngach LA pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

Międzyszkolny Klub Sportowy FIGHTER, jak wspomnieliśmy na wstępie czynnie uczestniczy również w innych dziedzinach życia sportowego wychodząc poza ramy swojej działalności sekcyjnej. W świetle tej myśli  i z dużym zamiłowaniem kopiemy piłkę nożną, uczestnicząc w przeszłości w Lęborskiej Lidze zespołów 6-osobowych a obecnie w turniejach piłkarskich rozgrywanych w powiecie na „orlikach” oraz turniejach okolicznościowych. Jako społeczność klubowa często bywaliśmy gośćmi pływalni miejskiej Rafa w Lęborku.

 

Jako organizator w swoim dorobku posiadamy takie otwarte imprezy środowiskowe jak :

 

-- OTWARTE MITYNGI LEKKOATLETYCZNE W OPRAWIE FESTYNÓW

    RODZINNYCH przeprowadzone w Bukowinie w latach 1998 , 1999  które zgromadziły

    licznych uczestników z Gminy Cewice ,Sierakowice oraz miasta Lęborka,

 

-- I-szy HALOWY POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT W

    KATEGORII JUNIOREK  O PUCHAR MKS FIGHTER -2005 r w Wicku.

 

-- cyklicznie rozgrywane MIĘDZYSZKOLNE TURNIEJE GIMNASTYKI SPORTOWEJ O

    PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY ORAZ KLUBU MKS FIGHTER rozgrywane w

    Wicku i Bukowinie od 2005 roku.

 

-- cyklicznie rozgrywane OTWARTE TURNIEJE SKOKU WZWYŻ DLA DZIECI ,

    JUNIORÓW I SENIORÓW  O PUCHAR MKS FIHGHTER rozgrywane w

    Wicku i Bukowinie od początku istnienia Klubu .

 

-- cyklicznie organizowane autorskie zawody – BIEGU CIĄGŁEGO

     rozgrywane  w Bukowinie i Popowie od roku 2010,

 

-- cyklicznie całoroczne autorskie projekty – MÓJ PIERWSZY MARATON

    Rozgrywane w Bukowinie od roku 2010,

 

-- cyklicznie organizowane autorskie zawody o zasięgu wojewódzkim –

    BIEGU i MARSZ LEŚNY „ GO NORTH „ W BUKOWINIE

    ( festiwal biegów i marszów nordic walking dla różnych grup wiekowych )

     rozgrywane  w Bukowinie od roku 2013,

 

 -- przy współpracy z dyrekcją szkoły i nauczycielami Klub od lat organizuje DZIEŃ

     SPORTU dla dzieci i zapewnia obsługę oraz sprzęt do gier i zabaw rekreacyjnych

     (gokarty i dmuchane zjeżdżalnie) użyczany od zaprzyjaźnionej FIRMY „SPORTEX”

     w Lęborku, której gorąco dziękujemy za wieloletni sponsoring,

 

  -- jako klub od 2012 roku cyklicznie organizujemy zagraniczne obozy sportowe połączone

     z udziałem w międzynarodowym festiwalu biegów i marszów nordic walking podczas

     Europamarathonu w Niemczech. Nasi zawodnicy korzystając z powyższego programu

     uczestniczyli w treningach w Berlinie , Pradze , Poczdamie oraz odnowie biologicznej w

     „Tropikalnej Wyspie” pod Berlinem

.

 

Miłym zwieńczeniem pracy Klubu oraz  jego szkoleniowców był rok 2011 w ,którym podczas Gali Sportu w Cewicach pan Bartosz Kowalczuk za swoją  pracę trenera wyróżniony został przez Powiatową Radę Sportu  „Sportowym Laurem 2011” – w kategorii trener roku sportów indywidualnych. Pan Przemysław Kowalczuk natomiast podczas Lęborskiego Maratonu Ekologicznego otrzymał pamiątkowy puchar od Ministra Sportu Adama Giersza za popularyzację biegów długodystansowych a w 2016 otrzymał jako trener nagrodę Starosty Lęborskiego za wybitne osiągnięcia zawodników w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata.

 

Reasumując powyższą prezentację Międzyszkolnego Klubu Sportowego chcielibyśmy dodać, że sukces w naszym mniemaniu nie opiera się wyłącznie na sportowym wyniku , choć jest miłym zwieńczeniem pracy szkoleniowej.  Tym sukcesem dla nas jest uśmiech dzieci i zadowolenie młodzieży, rozwijane w nich sportowych pasji a przede wszystkim  nawyków zdrowego trybu życia i chęci przenoszenia ich  do własnych rodzin dzisiaj i w życiu dorosłym. Sukcesem jest tworzenie osobowości ,którą na bazie właściwych społecznie wzorców i relacji międzyludzkich kształtuje między innymi sport do ,którego gorąco zachęcamy zarówno dzieci , młodzież i rodziców.

 

 


ADRES :

================

 MKS FIGHTER – siedziba- Zespół Szkolno Przedszkolny w Popowie,

 

 ZARZĄD KLUBU

================

prezes           - Przemysław Kowalczuk

v-ce prezes – Adam Wojnicz

członek       - Małgorzata Gębarowska

członek       - Ewa  Szymanowska - Wenek           

 

NABÓR DO SEKCJI

=================

Jeśli  jesteś miłośnikiem biegania i chciałbyś przyłączyć się do naszej społeczności klubowej  – już dziś gorąco zapraszamy do współpracy , treningu i sportowej rywalizacji biegowej. Naboru do sekcji  lekkoatletycznej mieszkańców Gminy Cewice z ramienia klubu dokonuje pan Przemysław Kowalczuk – tel. kontaktowy 531 961 135 (tel aktywny w godzinach popołudniowych).

e-Urząd

Ogłoszenia

Multimedia

Instytucje

Strategie

Dane teleadresowe

Urząd Gminy w Cewicach
ul. W. Witosa 16
84-312 Cewice

tel: 59 861 34 60, 861 34 61
fax: 59 861 34 62
email: sekretariat@cewice.pl

Ważne informacje

NIP: 841-10-13-327
REGON: 000531677

konto: 33 9324 1018 0022 6556 2000 0330

Nasz urząd
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia