• wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

13.06.2024

Szkoła Podstawowa w Łebuni najlepsza w gminie Cewice, powiecie lęborskim oraz województwie pomorskim w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom” 

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Łebuni wykazali się ogromną wiedzą, zaangażowaniem i determinacją w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczniowie z Łebuni co roku biorą udział w turnieju, jednak w tym roku odnieśli największy sukces. Podczas etapu gminnego Oskar Maszota zajął I miejsce w grupie 1,  zaś Katarzyna Mielewczyk miejsce II. W grupie 2 Nadia Wrońska zajęła I miejsce. Zwycięzcy etapu gminnego wzięli udział w eliminacjach powiatowych, podczas których Katarzyna oraz Nadia zajęły I miejsce, w swoich grupach wiekowych. Po eliminacjach powiatowych przyszedł czas na etap wojewódzki turnieju. Na szczeblu wojewódzkim Katarzyna Mielewczyk z grupy 1 również zdobyła pierwsze miejsce i tym samym reprezentowała województwo pomorskie  w Finale Ogólnopolskim. Tam niestety podium nie zdobyła, ale bardzo dobrze wypadła w części pisemnej. Sam udział w finale był nagrodą i ogromnym wyróżnieniem w tak prestiżowym konkursie. To wydarzenie jest dowodem na to, jak ważne jest szerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego. Do sukcesu uczniów przyczynili się m.in. strażacy  z OSP w Łebuni, którzy poświęcili swój wolny czas na spotkania edukacyjne z uczniami, za co bardzo dziękujemy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy przeszli przez etapy eliminacyjne i stanęli do rywalizacji w wielkim finale!  Niech ten turniej będzie inspiracją do dalszego zgłębiania wiedzy pożarniczej i dbania o bezpieczeństwo nasze oraz naszych bliskich.

 

zdj. Szkoła Podstawowa w Łebuni

Fotorelacje