• wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

31.10.2023

Dzień Seniora w Gminie Cewice

Październik uznawany jest za miesiąc seniorów, bowiem 1 października obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, natomiast 20 października przypada Europejski Dzień Seniora.

Z okazji święta seniorów w Gminie Cewice, w weekend 28-29 października 2023 r., zorganizowano Bale Seniorów. W sobotę świętowali seniorzy z Maszewa Lęborskiego. Do wspólnej zabawy zebranych gości w Domu Kultury w Maszewie Lęborskim – filia GCK Cewice zaprosił Dj Grafejn. Podczas uroczystości Wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka wraz z sołtysem Maszewa Lęb. Janem Itrychem i Radną Gminy Cewice Katarzyną Drywą złożył życzenia najstarszej mieszkance Maszewa Lęborskiego Pani Kazimierze, która skończyła 90 lat. Natomiast w niedziele swoje święto obchodzili seniorzy z Cewic, uczestnicząc w Balu Seniora, który odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach. Wydarzenie otworzyli gospodarze imprezy kierownik Klubu Seniora i Rodziny w Cewicach Elwira Domaros, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Cewicach Karol Płotka oraz kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Cewicach Ewa Maszota. Następnie głos zabrali przybyli goście. Wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka szczególną uwagę zwrócił na ogromną wiedzę i doświadczenie, jakim starsi ludzie dzielą się z młodszym pokoleniem. Wójt złożył także wszystkim seniorom życzenia długich lat w dobrym zdrowiu, uśmiechu na twarzy, energii na każdą chwilę oraz szczęścia w gronie najbliższych.  Następnie głos zabrały uczennice Zespołu Szkół w Cewicach Zuzanna Janowicz i Natalia Szymikowska, które przygotowały dla seniorów drobne upominki i krótki występ wokalny. Podczas Balu Seniora wystąpiła także Monika Miszk z Czarnej Dąbrówki, prezentując utwory z gatunku popowej rozrywki oraz z gatunku śpiewanej poezji, świetnie kojarzącej się z jesienną zadumą. Ostatnią i zarazem najdłuższą częścią imprezy była zabawa taneczna poprowadzona przez Dj Żuczka.

Bal dla seniorów jest przykładem aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym, ukazuje ich energię i chęć do spędzania czasu z innymi. Bale Seniora na stałe wpisały się w harmonogram organizowanych imprez, które zawsze miło wspominają sami uczestnicy.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Powiatu Lęborskiego w osobach starosty Alicji Zajączkowskiej i wicestarosty Edmunda Głombiewskiego. Lębork reprezentował burmistrz Witold Namyślak.

W sobotę 4 listopada swój dzień będą świętować seniorzy z sołectwa Unieszyno w nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej.

Fotorelacje