• wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

03.10.2023

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Oskowie

30 września 2023 roku w Oskowie miało miejsce oficjalne otwarcie świetlicy wiejskiej.  Nowa świetlica to budynek parterowy z zapleczem kuchennym i sanitariatami. Ogrzewanie  i przygotowanie ciepłej wody użytkowej wspomagane będzie z odnawialnych źródeł energii.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Jerzy Bańka Wójt Gminy Cewice wraz zaproszonymi gośćmi oficjalnie otwierając nowo wybudowaną świetlicę wiejską. Następnie wójt złożył na ręce Marcina Brodalskiego pamiątkowy grawerton dla Piotra Müllera – Posła na Sejm RP i rzecznika rządu RP z podziękowaniem za współpracę i szczególne zaangażowanie na rzecz rozwoju gminy, które pozwoliło na realizację wielu bardzo istotnych inwestycji dla rozwoju społeczno – gospodarczego naszego regionu, w tym wybudowanie świetlicy wiejskiej w Oskowie.  Powstanie obiektu z całą pewnością przyczyni się do integracji lokalnej społeczności. Świetlica stanie się miejscem spotkań mieszkańców oraz pozwoli na realizację inicjatyw społeczno-kulturalnych.

Na realizację inwestycji Gmina Cewice uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 500.000,00 zł.

Wartość całości inwestycji wyniosła 569.000,00 zł

Fotorelacje