• wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

10.06.2024

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Łebieniu

8 czerwca w Łebieniu odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Z Gminy Cewice udział w zawodach wzięły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopięce oraz dziewczęce działające przy OSP Łebunia oraz OSP Cewice.  Zgodnie z zasadami wszystkie drużyny wystartowały w biegu sztafetowym oraz w ćwiczeniu rozwinięcia bojowego.

Wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka złożył podziękowania wszystkim uczestnikom zawodów, organizatorom i kadrze sędziowskiej za profesjonalnie przeprowadzenie zawodów sportowo-pożarniczych, a przede wszystkim pogratulował młodym adeptom pożarnictwa z naszej gminy, którzy pokazali wspaniałe umiejętności i duże zaangażowanie.

Organizatorem wydarzenia był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lęborku oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku, a gospodarzami tegorocznych zawodów była jednostka OSP Łebień.

Zawody sportowo-pożarnicze są stałym elementem wyszkolenia zarówno dorosłych członków Ochotniczych Straży Pożarnych, jak i członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Kwalifikacja drużyn MDP z naszej gminy:

  • 5 miejsce – MDP chłopięca OSP Łebunia,
  • 6 miejsce – MDP chłopięca OSP Cewice.
  • 4 miejsce – MDP dziewczęca OSP Łebunia I
  • 5 miejsce – MDP dziewczęca OSP Cewice
  • 6 miejsce – MDP dziewczęca OSP Łebunia II

Najmłodszym zawodnikiem zawodów w kat. chłopcy został dh Julian z OSP Łebunia.

Wszystkim drużynom MDP z powiatu lęborskiego składamy serdeczne gratulacje i jednocześnie zapraszamy w niedzielę, 16 czerwca, na Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych, gdzie do rywalizacji przystąpią drużyny kobiece i męskie z OSP Pieski, OSP Łebunia i OSP Cewice. Gminne zawody odbędą się w Siemirowicach. Zapraszamy od godzina 9:00.

Fotorelacje