• wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

05.01.2024

STRAŻACY Z OSP PIESKI SAMI WYREMONTOWALI SALĘ W REMIZIE

W roku 2023 druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pieskach wiele godzin spędzili w budynku remizy i wytrwale odnawiali pomieszczenie znajdujące się w remizie. Oprócz remontu, w remizie pojawiły się też nowe sprzęty. Inicjatywa realizowana była na podstawie porozumienia z Wójtem Gminy Cewice, zaś środki finansowe na zakup materiałów remontowych sfinansowane zostały z budżetu gminy.

Podczas remontu położono nowe kafelki na podłodze, odmalowano ściany oraz wymieniono oświetlenie na energooszczędne. Wszystkie prace remontowe druhowie wykonali sami. Jednak to dopiero początek ich remontowych działań. W najbliższych miesiącach druhowie przeprowadzą remont pomieszczenia, które zostanie zaadaptowane na kuchnie oraz łazienkę. W planach jest również remont garażu. Poza remontem sali strażacy ochotnicy naprawili
i odrestaurowali syreny alarmowe, zamontowali system alarmowy, usprawnili w strażnicy system DSP-50 (system wczesnego ostrzegania i powiadamiania ludności) oraz naprawili
i  wymienili oświetlenie wozu bojowego Star 244 GBA 3/16.

Dzięki wsparciu Gminy Cewice, sponsorom i samych strażaków, OSP Pieski wzbogaciła się o dodatkowy sprzęt. Z dotacji z MSWiA oraz dofinansowaniu z budżetu Gminy Cewice jednostka w Pieskach pozyskała agregat prądotwórczy, widły (2 sztuki) , łopaty (2 sztuki) oraz szpadle (2 sztuki). Dzięki dotacji z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników zostały zakupione szelki bezpieczeństwa z pasem biodrowym (2 sztuki), zestaw do wycinania szyb samochodowych, komplet zabezpieczenia na poduszki powietrzne AIR BAG, 20L środka do neutralizacji substancji ropopochodnych, opryskiwacz 10l, zestaw kominiarski (sito kominowe składane, zestaw do czyszczenia kominów szczotka (3 sztuki), kula 5kg, łańcuch 18m). Natomiast dzięki sponsorom, anonimowym darczyńcom i druhom OSP Pieski zakupiony został dron ciężki do prowadzenia rozpoznania, aparat OUO, sprężarka powietrza, najaśnica LED, liny stalowe, pasy transportowe, szekle, bloczki oraz przedłużacz elektryczny 25m na bębnie.

W remoncie sali oraz w pozostałych pracach zaangażowani byli: dh Herbert Rosin, dh Patryk Kreft, dh Przemysław Kandzorra, dh Andrzej Kandzorra, dh Marcin Wierzbowski, dh Sebastian Piotrowski, dh Krzysztof Bohdan, dh Arkadiusz Wenta, dh Stefan Wejer, dh Wiesław Wejer, dh Arkadiusz Dawidowski. Strażacy ochotnicy zapowiadają, że nadal będą angażować się w działania, które pozwolą by nowe wnętrza jak najlepiej przysłużyły się podczas pełnionej przez nich służby.

Fotorelacje