• wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

29.05.2024

Budowa parkingu przy Nadleśnictwie Cewice oraz plany budowy centrum rekreacyjno-edukacyjnego

Zakończyły się prace związane z budową parkingu przy Nadleśnictwie Cewice. W ramach zadania został wykonany parking o nawierzchni z kostki betonowej z wydzielonymi 13 miejscami postojowymi, w tym 12 miejscami postojowymi o wymiarach 5×2,5 m oraz 1 miejscem postojowym dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,6×5 m. Na części parkingu dodatkowo zamontowano umocnienia skarp z wykorzystaniem płyt ażurowych. Całkowita wartość zadania: 178.350,00 zł
Budowa parkingu to pierwszy etap realizacji planu budowy centrum rekreacyjno – edukacyjnego przy Nadleśnictwie Cewice. Budowa izby edukacji przyrodniczo leśnej ma zapewnić mieszkańcom gminy – zarówno dzieciom jak i dorosłym – dostęp do nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych na temat szeroko rozumianej ekologii i leśnictwa. Inwestycja realizowana w perspektywie kilku najbliższych lat ma również stanowić miejsce odpoczynku i relaksu w ogrodzie z licznymi gatunkami drzew i krzewów, kwiatów, z ławkami i urządzeniami rekreacyjnymi czy placem zabaw dla dzieci.
Głównym inwestorem są Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Cewice, a jednym z partnerów przekazującym na ten cel środki finansowe jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Projekty budowy centrum rekreacyjno – edukacyjnego przy Nadleśnictwie Cewice tworzone są od roku 2019 i zawierają szereg innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które niewątpliwie zachęcą do odwiedzania ośrodka nie tylko mieszkańców gminy, ale też osoby z całego województwa pomorskiego.
Fotorelacje