• wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

14.11.2022

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

W czwartek 11 listopada 2022 roku odbyła się uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem  upamiętniającym miejsce śmierci wejherowskiego prałata ks. Edmunda Roszczynialskiego znajdującego się w parku w Cewicach.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cewicach odprawioną przez proboszcza parafii  ks. Januarego Cybulskiego. Po mszy, poczty sztandarowe Morskiej Jednostki Rakietowej w Siemirowicach, Szkoły Podstawowej w Maszewie Lęborskim, Zespołu Szkół w Cewicach oraz jednostki OSP Cewice przemaszerowały pod pomnik ks. Edmunda Roszczynialskiego. Wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka wraz z Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Cewice Marzeną Reclaf wraz z Radnymi i Dowódcą Morskiej Jednostki Rakietowej w Siemirowicach kmdr Bogdanem Tomaszyckim złożył pod pomnikiem biało-czerwone kwiaty.

W uroczystości z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę wzięli udział także: Radni Gminy Cewice, Dyrektor Zespołu Szkół w Cewicach Aleksandra Klawe wraz z uczniami, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Maszewie Lęborskim Iwona Radomska wraz z uczniami oraz strażacy OSP Cewice.

 

Fotorelacje