• wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

Na co idą moje pieniądze

Chcesz wiedzieć “Na co idą Twoje pieniądze?”. Zachęcamy do odwiedzenia interaktywnej platformy, na której pokazaliśmy, jak skonstruowany jest budżet Gminy Cewice oraz co i w jakiej wysokości jest finansowane z Twoich podatków. Za pomocą suwaka możesz ustawić wysokość swoich dochodów brutto, by zobaczyć jaka część Twojego podatku PIT, która trafia do budżetu naszej gminy, finansuje poszczególne kategorie wydatków.

Sprawdź, jak Twoje dochody brutto wpływają na stan finansowy gminy. Zobacz, ile z Twojego podatku PIT trafia na drogi, szkoły czy administrację publiczną. Jeśli jeszcze nie płacisz podatków w Gminie Cewice, mamy nadzieję, że portal “Na co idą moje pieniądze” skutecznie Cię przekona, że warto to zrobić już teraz. Wystarczy, że w PIT składanym do urzędu skarbowego wskażesz Gminę Cewice jako miejsce swojego zamieszkania.  Nie musisz być tu zameldowany – wystarczy, że tu mieszkasz.

Podstawą opracowania projektu “Na co idą moje pieniądze” jest uchwała budżetowa Gminy Cewice. Prezentacja będzie na bieżąco aktualizowana, przy każdej dużej zmianie budżetu wprowadzonej przez Radę Gminy Cewice.

W tegorocznej prezentacji szczególnie polecamy zakładkę “Zadania inwestycyjne na rok 2023”. Na portalu można je przejrzeć, zaczynając od informacji o ogólnej kwocie wydatków na planowane w aktualnym roku budżetowym inwestycje, po ich podział na kategorie – infrastruktura duża, rekreacja i kultura, infrastruktura mała oraz pozostałe wydatki wraz z wyszczególnieniem najważniejszych zadań inwestycyjnych.

Na co zostaną przeznaczone moje pieniądze w roku 2023?

 

 

 Na co zostaną przeznaczone moje pieniądze w roku 2022? 

Na co zostaną przeznaczone moje pieniądze w roku 2021?

Budżet Gminy Cewice 2021. Prezentacja budżetu gminy. (nacoidamojepieniadze.pl)Na co przeznaczono moje pieniądze w roku 2020?

Jeśli chcesz sprawdzić, na co Gmina Cewice przeznaczyła pieniądze w roku 2020 oraz jakie głównie zadania bieżące i inwestycyjne były finansowane m.in. z Twoich podatków, zajrzyj na stronę:

Sprawozdanie z wykonania budżetu Gminy Cewice 2020. Prezentacja budżetu gminy. (nacoidamojepieniadze.pl)

Fotorelacje