• wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

05.08.2019

Otwarta Strefa Aktywności w Siemirowicach

Gmina Cewice zakończyła budowę Otwartej Strefy Aktywności w Siemirowicach, na którą otrzymała dofinansowanie w wysokości 25.000,00 zł od Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

OSA powstała na Osiedlu Na Skarpie. Zajmuje teren o powierzchni ok. 5125 m2, na którym została utworzona strefa relaksu oraz siłownia zewnętrzna. W ramach realizacji inwestycji zamontowano: 5 ławek, 5 koszy na śmieci, 2 ławko – stoły do gry w szachy i chińczyka, 4 tablice informacyjne oraz powstały trawniki i klomby z traw ozdobnych. Siłownia plenerowa została wyposażona w 9 urządzeń siłowych: orbitrek, wyciąg górny i odwodziciel, prasę nożną i prasę nożną, twister i wahadełko, wioślarza, biegacza, rowerek, jeźdźca i narciarza.

Celem projektu było utworzenie ogólnodostępnego miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku, sprzyjającego integracji społecznej. Powstanie Otwartej Strefy Aktywności wpłynęło również na rozszerzenie oferty rekreacyjno – sportowej dla mieszkańców Siemirowic.

Koszt realizacji inwestycji wyniósł 73.701,60 zł.

Załączniki:

Fotorelacje