• wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

24.10.2022

Spotkania informacyjne “Rola organizacji pozarządowych w monitorowaniu programów krajowych i regionalnych finansowanych z funduszy europejskich”

Do Polski już wkrótce powinno trafić ponad 76 mld. euro z budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP) apeluje do organizacji w całym kraju o mobilizację oraz do włączenia się w pracę komitetów monitorujących programy finansowane z funduszy europejskich. Zgodnie z Umową Partnerstwa określającą strategię wykorzystania funduszy europejskich w Polsce na lata 2021-2027 będziemy mieć do dyspozycji w tej perspektywie unijnej około 76 miliardów euro. To standardowy 7-letni budżet unijny, z którego Polska skorzysta już kolejny raz, inny aniżeli fundusze zaplanowane na Krajowy Plan Odbudowy. Projekt Umowy Partnerstwa został przedłożony do publicznych konsultacji w połowie stycznia 2021 r. – w wyniku licznych uwag, przeprowadzonych konsultacji i zrealizowanych wysłuchań publicznych ostatecznie dokument został zatwierdzony przez rząd RP oraz Komisję Europejską oraz opublikowany w lipcu 2022 r.

Więcej informacji w załączniku poniżej.

 

Plakat: Spotkania informacyjne Rola organizacji pozarządowych w monitorowaniu programów krajowych i regionalnych finansowanych z funduszy europejskich

 

Plakat: Spotkania informacyjne Rola organizacji pozarządowych w monitorowaniu programów krajowych i regionalnych finansowanych z funduszy europejskich

Załączniki:

Fotorelacje