• wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

07.03.2022

Wszystko zaczyna się od przedszkola. Uroczyste otwarcie przedszkola w Cewicach

W dniu 6 marca 2022 r. w obecności zaproszonych gości, pracowników przedszkola, jak również licznie zgromadzonych mieszkańców gminy, Wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół w Cewicach Aleksandrą Klawe dokonał uroczystego otwarcia przedszkola w Cewicach.

Dyrektor Aleksandra Klawe w kilku słowach powitała wszystkich przybyłych gości. Wyraziła radość z powodu powstania i możliwości funkcjonowania nowoczesnego przedszkola. Następnie przybyłych gości przywitał Wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka. W swoim przemówieniu wójt podkreślił, że przedszkole to miejsce szczególne. Wychowanie przedszkolne jest najważniejszą bazą, fundamentem w rozwoju dziecka i jego osobowości. Dlatego obok doskonałej kadry pedagogicznej ważne jest również przyjazne, kolorowe i inspirujące środowisko, w którym dziecko przebywa. Wójt podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do adaptacji budynku Zespołu Szkół w Cewicach na potrzeby oddziałów przedszkolnych. Szczególne słowa podziękowania wójt przekazał dla Posła Piotra Mullera, któremu podziękował za wyjątkowe zaangażowanie i okazane wsparcie w procesie pozyskania dofinansowania. Wójt słowa podziękowania skierował do Pani Aleksandry Klawe za pomoc  i wsparcie w trakcie realizacji kluczowego z punktu widzenia wychowania przedszkolnego przedsięwzięcia w naszej gminie. Podziękowania skierowane były także do wykonawców którzy z powodzeniem zaadaptowali budynek szkoły na nowoczesny i funkcjonalny obiekt  i podjęli się realizacji tak ważnego i cennego zadania publicznego, jakim jest opieka i wychowanie przedszkolne. Wójt gminy podziękował Radzie Gminy Cewice za wprowadzenie zadania do budżetu gminy i zabezpieczenie środków finansowych na realizację zdania oraz  pracownikom Urzędu Gminy w Cewicach odpowiedzialnym za realizację inwestycji Referatowi Planowania Przestrzennego i  Inwestycji oraz Referatowi Zamówień Publicznych, Funduszy Zewnętrznych i Promocji.

Następnie w części artystycznej wystąpiła najstarsza grupa przedszkolaków z Zespołu Szkół w Cewicach.

Symbolicznego przecięcia wstęgi wraz z wójtem oraz dyrektorem szkoły dokonali Starosta lęborski Alicja Zajączkowska, Wicestarosta lęborski Edmund Głombiewski, Przewodniczący Rady Gminy Cewice Wiesław Keller, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Cewicach Karol Płotka, Przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Gdańsku Beata Sobańska-Zając, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku bryg. Piotr Krzemiński, Dowódca Morskiej Jednostki Rakietowej w Siemirowicach kmdr Bogdan Tomaszycki, Zastępca Dowódcy 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach kmdr por. Krzysztof Szwajkowski, wykonawca inwestycji Tadeusz Labuda, Kierownik biura poselskiego w Lęborku Posła na Sejm RP Piotra Müllera Marcin Brodalski oraz Proboszcz ks. January Cybulski, który dokonał poświęcenia obiektu.

Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania pn. „Przebudowa oraz zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń szkolnych przeznaczonych na funkcjonowanie przedszkola w budynkach Zespołu Szkół w Cewicach wraz z budową miejsc postojowych, dojść, dojazdów, terenu rekreacyjnego oraz placu zabaw w gm. Cewice”. Zakres inwestycji obejmował przebudowę budynku segmentu C oraz zagospodarowanie terenu przy szkole. Nowe przedszkole dysponuje przestronnymi kolorowymi salami zabaw, które dostosowane zostały do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym.

Przed szkołą została wymieniona nawierzchnia dojść i dojazdów do budynku, powstało 17 miejsc postojowych oraz teren rekreacyjny o nawierzchni trawiastej i z kostki betonowej,  z roślinnością, ławkami i stołem do gry w piłkarzyki. Został również zbudowany ogrodzony plac zabaw, wyposażony w 3 bujaczki, piaskownicę, zestaw zabawowy, huśtawkę pojedynczą, kosze na śmieci i ławki. Łączna powierzchnia przedszkola wynosi obecnie 615,61 m2. Zadanie zostało dofinansowane z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Koszt przebudowy przedszkola wyniósł 1.142.412,93 zł, a kwota przyznanej dotacji celowej to 522.995,00 zł. Dziękujemy Panu Piotrowi Mullerowi za wszystkie inicjatywy wspierające rozwój naszej części regionu.

 

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń
Ładowanie Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

8
czerwca

Brak wydarzeń

« czerwiec 2023 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
Fotorelacje