• wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

04.04.2022

XV Gala Sportu Powiatu Lęborskiego

Jubileuszowa XV Gala Sportu Powiatu Lęborskiego odbyła się 2 kwietnia w Lęborskim Centrum Kultury Fregata. Podczas gali zostały wręczone wyróżnienia i nagrody dla najlepszych sportowców i trenerów osiągających wysokie wyniki sportowe na krajowych i międzynarodowych arenach sportowych, a także nagrody dla działaczy sportowych oraz osób, które czynnie wspierają rozwój sportu w powiecie lęborskim.

Organizatorem XV Gali Sportu Powiatu Lęborskiego była Powiatowa Rada Sportu przy współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego Powiatu Lęborskiego. Powiatowa Rada Sportu przyznała „Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2021” w 16 kategoriach. O przyznaniu laurów decydowało kryterium osiągnięć sportowych w dyscyplinach sportowych olimpijskich i paraolimpijskich uzyskanych w 2021 roku. Nagrody przyznali również burmistrzowie i wójtowie powiatu lęborskiego. Na liście nominowanych do prestiżowych nagród i wyróżnień znalazło się 130 nazwisk z 20 klubów i stowarzyszeń sportowych, a także 8 imprez o wyjątkowym wymiarze w zakresie popularyzowania sportu. Łącznie kluby sportowe z Powiatu Lęborskiego w rywalizacji w Systemie Sportu Młodzieżowego opracowanym przez Zespól Metodyczny w Warszawie za 2021 rok zdobyli – 98,76 punktów co dało 248 miejsce wśród Powiatów w Polsce i 16 miejsce w województwie Pomorskim. Galę Sportu oraz Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego uroczyście otworzyła Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski wspólnie z Witoldem Namyślakiem – Burmistrzem Miasta Lęborka. Salę kinową Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata” szczelnie wypełnili mistrzowie sportu, trenerzy oraz sportowi działacze. – Wasze osiągnięcia zasługują na szczególne uznanie i docenienie – mówiła inaugurując wręczanie wyróżnień, starosta Alicja Zajączkowska – Dzięki waszym doskonałym wynikom sport powiatu lęborskiego jest godnie reprezentowany na wielu sportowych arenach. Wasz sportowy wyczyn rozsławia powiat daleko poza jego granicami. Artystyczną część uroczystości wypełniły występy tancerek z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku, kierowanego przez dyr. Teresę Szczepańską.

Podczas Gali Sportu Powiatu Lęborskiego Wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka wręczył trzy nagrody Wójta Gminy Cewice dla najlepszych sportowców z terenu naszej gminy.
Nagrodę wójta otrzymał:

  • Antoni Bonemberg ze Szkoły Podstawowej w Maszewie Lęborskim, który zajął III miejsce w województwie pomorskim w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Juniorów w szachach do lat 11.
  • Nikodem Klejsa z Klubu Leśnik Cewice/ UKS Lotos, który został powołany w kwietniu 2020 przez PZPN do projektu, który ma na celu zapewnienie najlepszych warunków do dalszego rozwoju piłkarskiego. Reprezentuje nas godnie w klubie UKS Lotos Gdańsk.
  • Filip Maszota z Klubu Karate Shotokan w Lęborku, który m.in. zajął I miejsce w  kumite indywidualne -40kg 12-13 lat podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w karate olimpijskim, a także  I miejsce w kata team boys 12-13 lat, podczas XX Central Europe Open Karate WKF – GRAND PRIX pomorza i kujaw.

Z Gminy Cewice Nagrodę Starosty Lęborskiego otrzymał Nikodem Labuda z Tytan Team, który zajął I miejsce podczas Mistrzostw Europy XPC w trójboju siłowym w Siedlcach.

W Plebiscycie Sportowym Laury Powiatu Lęborskiego 2021 w kategorii sportowiec młodzik wyróżnienie otrzymał Filip Maszota z Klubu Karate Shotokan w Lęborku, w kategorii sportowiec młodziczka dyplom otrzymała  Nina Wójtowicz i Aleksandra Janczak z Klubu Karate Shotokan w Lęborku, natomiast wyróżnienie otrzymała Dagmara Linsztedt z Klubu Karate Shotokan w Lęborku, w kategorii  sportowiec juniorka wyróżnienie otrzymała Weronika Reclaf z Klubu Karate Shotokan w Lęborku oraz w kategorii Działacz Ostatniego Ćwierćwiecza Powiatu Lęborskiego statuetkę otrzymał Zenon Janczak – Klub Sportowy Leśnik Cewice

Nagrodę specjalną z okazji 35 lecia Klubu Sportowego Leśnik Cewice otrzymała Agnieszka Mrosk – Prezes Klubu Leśnik Cewice.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Poniżej przedstawiamy pełna listę nagrodzonych osób podczas tegorocznej Gali Portu Powiatu Lęborskiego.

Nagrody i wyróżnienia Starosty Lęborskiego zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Lęborskiego Nr. XL/333/2014 z dnia 29 lipca 2014 roku w sprawie przyznawania wyróżnień i nagród Starosty Lęborskiego za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie sportowym krajowym i międzynarodowym nagrody i wyróżnienia otrzymują:

Agoga Gym Lębork

  1. Karol Kruzel – trener
  2. Łukasz Wołocznik – trener
  3. Mateusz Pawlik
    II miejsce – Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i służb mundurowych w kicboxingu – 24 – 26.09.2021 r. Siedlce.
  4. Robert Fikus
    III miejsce – Mistrzostwa Polski MMA K1 ADCC Time Of Masters – 13.11.2021 r. Górki Zachodnie
  5. Patryk Klamrowski
    III miejsce – Mistrzostwa Polski w kickboxingu kick – light – 14 – 16.05.2021 r. Włoszakowice I miejsce – Puchar Polski Kadetów kick – light – 10 – 11.09.2021 r. Warszawa

KLUB KARATE SHOTOKAN W LĘBORKU

  1. Piotr Pobłocki – trener
  2. Agnieszka Gumienna
    II miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate olimpijskim – 29.05.2021r. Szczecin
  3. Dagmara Linsztedt
    I miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate olimpijskim –29.05.2021r. Szczecin
  4. Kornel Łazorczyk
    II miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate olimpijskim –29.05.2021r. Szczecin
  5. Szymon Sołtys
    I miejsce –Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate olimpijskim – 29.05.2021r. Szczecin
  6. Filip Maszota
    I miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Olimpijskim 29.05.2021 r. Szczecin
  7. Igor Mielewczyk
    I miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Olimpijskim 29.05.2021 r. Szczecin
  8. Paweł Bielka
    II miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów 19.12.2021 r. Łódź.
  9. Hubert Judycki
    III miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów 19.12.2021 r. Łódź.
  10. Aleksandra Klimik
    III miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów 19.12.2021 r. Łódź.
  11. Michał Parczewski
    III miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów 19.12.2021 r. Łódź.

KLUB STRZELECKI LOK „LIDER – AMICUS” LĘBORK

  1. Robert Biczkowski – trener
  2. Marcin Fidala – trener
  3. Paula Wrońska
    II miejsce – Mistrzostwa Europy 20.05 – 06.06.2021 r. Osijek
  4. Aleksandra Filipowicz
    III miejsce – Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn 10.06.2021 r. Wrocław
  5. Maria Baranowski
    I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 18.07.2021 r. Wrocław
  6. Adrianna Pakieła
    II miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików 07-10.10.2021 r. Wrocław

Uczniowski Klub Sportowy „START” LĘBORK

  1. Leszek Leciejewski – trener
  2. Julia Kikhia
    I miejsce – Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w biegach przełajowych – 1.03.10. Łosice.
  3. Paulina Freitag
    III miejsce – Ogólnopolski Turniej w tenisie stołowym „Sprawni – Razem” 19 – 21.11.2021 r. Gdańsk
  4. Dawid Gajda
    IV miejsce – Ogólnopolski Turniej w tenisie stołowym „Sprawni – Razem” 19 – 21.11.2021 r. Gdańsk
    IV miejsce – Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w sztafecie 4x 100 m – 1.03.10. Łosice.
  5. Magdalena Szymańska
    I miejsce – Mistrzostwa Polski „Sprawni – Razem” w pływaniu – 10 – 12.09.2021 Kraków.
  6. Oliwia Jackowska
    II miejsce – Mistrzostwa Polski „Sprawni – Razem” w pływaniu – 10 – 12.09.2021 Kraków.
  7. Karolina Karpik -Boccia
    I miejsce – XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Sportowych w Bocci – 4.12.2021r. Grudziądz.

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „EKOLUDEK” SZCZENURZE

  1. Witold Krużycki – trener
  2. Mateusz Buśko
    II miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików – 26.09.2021 r. Karpacz

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „JEDYNKA” MEYN SOLEX LĘBORK

  1. Dariusz Gromulski – trener
  2. Weronika Klejna
    II miejsce – Mistrzostwa Polski U – 16 – 200 m stylem klasycznym 15 – 18.07. 2021 r. Warszawa.

TREFL GDAŃSK

  1. Paweł Boniaszczuk
    III miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów – 27 – 31.05.2021 r. Kraków
  2. Jakub Klimik
    III miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów – 27 – 31.05.2021 r. Kraków

REPREZENTACJA POLSKI

Kamila Justa – Kowalska
I miejsce – Mistrzostwa Świata w wędkarskie spławikowym kobiet 15 – 22.08.2021 r. Lelystad

KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK

Piotr Walkusz
II miejsce – XIII Mistrzostwa Polski Seniorów w kolarstwie szosowym osób niepełnosprawnych 25.09.2021 r. Śrem

ŁEBSKI KLUB ŻEGLARSKI

Adrian Boborycki
II miejsce – Mistrzostwach Polski w żeglarstwie – 01.07.2021 Giżycko

TYTAN TEAM

Nikodem Labuda – 3 BÓJ SIŁOWY
I miejsce w Mistrzostwach Europy XPC w trójboju siłowym – 17 – 21. 03. 2021 r. Siedlce

AZS – AWF WARSZAWA

Weronika Hallmann – pływanie
I miejsce – Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców – 1.12 – 5.12.2021 r. Bydgoszcz

GKS „CARTUSIA” Kartuzy – lekkoatletyka

Filip Lewadnowski
II miejsce – Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS U – 18 i U – 20, 04 – 06.06.2021 r. Słubice.

LĘBORSKI KLUB BIEGACZA IM. „BRACI PETK”

Wiktoria Naczk
I miejsce – Mistrzostwa Europy nordic walking 04.07.2021 r. Kolbuszowa

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „Ekonomik – Maratończyk”

Adam Głogowski – lekkoatletyka
III miejsce – 9. Otwarte Mistrzostwa Polski w Biegu na 5 km / Niepodległa Piątka – 07.11.2021 r.

UKS WIKING KAMIENICA KRÓLEWSKA

Aleksander Rowell – żeglarstwo
III miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Vaurien 2021 – 18 – 20.06.2021 r. Rewa

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SIATKÓWKI LĘBORK

II miejsce – Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – 20.06.2021 r. Gdańsk
1. Marcin Dawidowski
2. Martyna Ryta
3. Maja Adamowicz
4. Agata Majrowska
5. Adrianna Pakieła
6. Daria Gburczyk
7. Joanna Zimnowoda
8. Sara Dorawa
9. Wiktoria Miotk
10. Marlena Grudzińska
11. Iga Jarczyńska
12. Olimpia Czajka
13. Paulina Lewińska
14. Zuzanna Jankowska

SPORTOWE LAURY POWIATU LĘBORSKIEGO 2021

Nieodłącznym elementem Gal Sportu Powiatu Lęborskiego jest Plebiscyt Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego, który organizowany jest przez Powiatową Radę Sportu Starostwo Powiatowe w Lęborku, Urzędy Miast oraz Gmin. Zgodnie z Regulaminem Konkursu „Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2021” kluby i stowarzyszenia sportowe, przedstawiciele samorządów gmin Powiatu Lęborskiego, członkowie Powiatowej Rady Sportu mogli zgłaszać swoich kandydatów w 16 kategoriach.
Dokonując wyboru członkowie Kapituły kierowali się kryterium osiągnięć sportowych w dyscyplinach sportowych olimpijskich i paraolimpijskich uzyskanych w 2021 roku.

Kategoria nr 1 – Sportowiec młodzik

Dyplomy otrzymali:

  1. Piotr Szczegielniak – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  2. Michał Migowski – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
  3. Jan Dołębski – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
  4. Artur Czajkowski – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  5. Bartosz Sołtys – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  6. Rafał Obaliński – Klub Karate Shotokan w Lęborku

Wyróżnienia otrzymali:

  1. Błażej Frączak – Lęborski Klub Biegacza im. „Braci Petk”
  2. Konrad Metera – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
  3. Kornel Łazorczyk – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  4. Piotr Kreft – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
  5. Piotr Kreft – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
  6. Szymon Sołtys – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  7. Filip Maszota – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  8. Jan Muller – MKS Lew Lębork/UKS Lotos Gdańsk
  9. Mikołaj Kałużny – MKS Lew Lebork/UKS Lotos Gdańsk
  10. Mikołaj Muchnicki – Lęborski Klub Biegacza im. „Braci Petk”

Statuetki otrzymali:

  1. Adrian Boborycki – Łebski Klub Żeglarski
  2. Mateusz Buśko – Uczniowski Klub Sportowy „Ekoludek” Szczenurze
  3. Dawid Gajda – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
  4. Patryk Klamrowski – Agoga Gym Lębork

Kategoria nr 2 – Sportowiec młodziczka

Dyplomy otrzymali:

  1. Michalina Żmija – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  2. Sara Pękala – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  3. Nina Wójtowicz – Klub karate Shotokan w Lęborku
  4. Aleksandra Janczak – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  5. Karolina Szuta – Klub karate Shotokan w Lęborku

Wyróżnienia otrzymali:

  1. Wiktoria Miotk – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
  2. Dagmara Linsztedt – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  3. Agnieszka Gumienna – Klub Karate Shotokan w Lęborku

Statuetki otrzymali:

  1. Julia Kihia – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
  2. Adrianna Pakieła – Klub Strzelecki LOK „Lider- Amicus” Lębork

Kategoria nr 3 – Sportowiec junior

Wyróżnienia otrzymali:
Jakub Pieniążek – Lęborski Klub Biegacza im. „Braci Petk”

Statuetki otrzymali:

  1. Paweł Boniaszczuk – Trefl Gdańsk
  2. Jakub Klimik – Trefl Gdańsk
  3. Hubert Judycki – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  4. Jakub Kozłowski – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

Kategoria nr 4 – Sportowiec junior młodszy

Wyróżnienie otrzymał:
Patryk Śliwiński – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”

Statuetkę otrzymał:
Paweł Bielka – Klub Karate Shotokan w Lęborku

Kategoria nr 5 – Sportowiec juniorka

Wyróżnienie otrzymała:
Weronika Reclaf – Klub Karate Shotokan w Lęborku

Statuetki otrzymały:

  1. Magdalena Szymańska – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
  2. Aleksandra Klimik – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  3. Wiktoria Naczk – Lęborski Klub Biegacza im. „Braci Petk”
  4. Weronika Klejna – Uczniowski Klub Sportowy „jedynka” Meyn – Solex Lębork
  5. Maria Baranowski – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
  6. Aleksandra Filipowicz – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

Kategoria nr 6 – Sportowiec juniorka młodsza

Dyplomy otrzymały:

  1. Joanna Drzeżdżon – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  2. Hanna Rutecka – Klub Karate Shotokan w Lęborku

Statuetki otrzymały:

  1. Oliwia Jackowska – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
  2. Paulina Freitag – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork

Kategoria nr 7 – Sportowiec senior

Dyplomy otrzymali:

  1. Damian Wojda – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
  2. Piotr Rzeszutek – Klub Kolarski Lew Lębork

Wyróżnienie otrzymał:
Mateusz Madziąg – TEAM Lębork/Contract Lubawa

Statuetkę otrzymali:

  1. Aleksandra Kuch – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
  2. Michał Parczewski – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  3. Piotr Walkusz – Klub Kolarski Lew Lębork
  4. Paula Wrońska – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
  5. Adam Głogowski – Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik – Maratończyk”

Kategoria nr 8 – Drużyna, zespół roku – młodzik

Wyróżnienia otrzymali:

  1. Klub Karate Shotokan w Lęborku
  2. Miejski Klub Sportowy Lew Lębork

Statuetki otrzymują:
Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork

Kategoria nr 9 – Drużyna, zespół roku – senior

Dyplomy otrzymały:

  1. Lęborski Klub Biegacza im. „Braci Petk”
  2. Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
  3. Miejski Klub Sportowy Lew Lębork

Wyróżnienia otrzymały:

  1. Lęborskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportu/ TEAM Lębork
  2. Lęborski Klub Sportowy „Pogoń” – Poltarex

Statuetkę otrzymał:
Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

Kategoria 10 – Sportowe Odkrycie Roku

Dyplom otrzymała:
Klaudia Bienias – Uczniowski Klub Sportowy “Ekoludek” Szczenurze

Wyróżnienie otrzymał:
Michał Dawidowski/Szymon Zimnowoda – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork

Statuetkę otrzymała:
Adrianna Pakieła – Klub Strzelecki LOK “Lider – Amicus” Lębork

Kategoria nr 11 – Trener

Statuetki otrzymali:

  1. Robert Biczkowski – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
  2. Marcin Fidala – Klub Strzelecki LOK “Lider – Amicus” Lębork
  3. Piotr Pobłocki – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  4. Dariusz Gromulski – Uczniowski Klub Sportowy “jedynka” Meyn Solex Lębork

Kategoria nr 12 – Trener Gier Zespołowych

Wyróżnienia otrzymali:

  1. Piotr Neumiller – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
  2. Wojciech Pięta – Lęborskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportu/TEAM Lębork
  3. Łukasz Świątek – Miejski Klub Sportowy Lew Lębork
  4. Waldemar Walkusz – Lęborski Klub Sportowy “Pogoń”
  5. Wojciech Potrykus – Lęborski Klub Sportowy “Pogoń” Poltarex

Kategoria nr 13 – Działacz Ostatniego Ćwierćwiecza Powiatu Lęborskiego

Statuetkę otrzymali:

  1. Bernard Kęsik – Łebski Klub Żeglarski
  2. Zenon Janczak – Klub Sportowy Leśnik Cewice
  3. Ryszard Pacek – Klub Sportowy Chrobry Charbrowo
  4. Andrzej Małecki – Uczniowski Klub Sportowy „trójka” Lębork
  5. Jan Dominik Lipski
  6. Mieczysław Szmidtka – Lęborskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego przy Komendzie Powiatowej Policji
  7. Wiesław Białaszewski – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”

Kategoria nr 14 – Sportowe wydarzenie roku

Grawertony otrzymali:

  1. IX Ogólnopolski Turniej Mini piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Małgorzaty Glinki – Lębork 2021,
  2. XXIII Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2021,
  3. XXXIX Międzynarodowy Otwarty Bieg Przełajowy o „Puchar Leśny” pamięci Tomasza Hopfera,
  4. IX Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska o Puchar Gminy Nowa Wieś Lęborska,
  5. Ogólnopolski Turniej Tańca „Nadmorskie Rytmy”,
  6. VII Grand Prix International Karate WKF Lębork 2021,
  7. V Rajd Seniora Powiatu Lęborskiego w Nordic Walking,
  8. III Mistrzostwa Polski Oldboyów i Oldboyek Łeba 2021

Kategoria nr 15 – Sponsor roku

Grawertony otrzymali:

  1. Zjednoczony Bank Spółdzielczy – Aleksander Borzymski
  2. Ranczo Marciniakowo – Małgorzata Marciniak
  3. EPS Polska Holding –Monika Stypułkowska
  4. Usługi Leśne – Mirosław Nagórski
  5. Zakład Usług Leśnych „Zryw” – Tadeusz Pobrucki
  6. MEYN Polska – Dariusz Karaś
  7. AP Sped Transport – Agnieszka i Przemysław Gajkowscy
  8. Przedsiębiorstwo Budowlane „Wójcik” – Wiesław Wójcik
  9. Farm Frites Polska S.A. – Adam Klasa
  10. BNA Polska – Zdzisław Małecki
  11. Solarium Tropicana Lębork – Rafał Płotka
  12. Salon Sportowy Mistral – Stanisław i Bożena Renusz
  13. ESTLI Invest Sp. zo.o – Maria i Dirk Van Es.,
  14. Vestra – Bartosz Walczyński
  15. JBF Service – Łukasz Kondracik
  16. Kaufland Wejherowo – Marcin Bańka
  17. Kruger Na Polskę – Piotr Zając
  18. Fundacja Orlen – Katarzyna Różycka
  19. A Lakiernia Sp. zo.o – Nikodem Gabriel
  20. B&Z Proenergy S.C – Jerzy Baranowski
  21. Robex – Evart Vervelde
  22. Poltarex – Marek Kubiak
  23. Amicus – Stanisław Mazurek

 

Kategoria nr 16 – NAGRODY SPECJALNE POWIATOWEJ RADY SPORTU

  1. Piotr Pobłocki – Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik – Maratończyk”
    Rekord Polski w kat. 55 lat – Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m.
  2. Trenerzy i zawodnicy Lęborskiego Klubu Sportowego „Pogoń” sekcja siatkówki:
    – Błaszczyk Waldemar
    – Kwiatkowski Zbigniew
    – Cieślak Andrzej
    – Iwosa Henryk
    – Woss Bogusław
    – Koss Andrzej
    – Janowicz Ryszard – kierownik drużyny
    – Tadeusz Dubrowski – trener
    – Edward Łosiak,
    – Zenon Wojciechowicz,
    – Leonard Wojciechowski – trener

Nagroda specjalna – 35 lecie Klubu Sportowego Leśnik Cewice

Agnieszka Mrosk – Prezes

NAGRODY BURMISTRZÓW I WÓJTÓW POWIATU LĘBORSKIEGO DLA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW, TRENERÓW, KLUBÓW, DZIAŁACZY Z GMIN POWIATU LĘBORSKIEGO.

  1. Nagroda Burmistrza miasta Lęborka – Paula Wrońska – KS LOK “Lider – Amicus” Lębork
  2. Nagroda Burmistrza miasta Łeby – Tomasz Zenker – Młode Orły Łeba
  3. Nagroda Wójta gminy Wicko – Mateusz Buśko UKS Ekoludek Szczenurze
  4. Nagroda Wójta gminy Nowa Wieś Lęborska – Janusz Szymankiewicz Gminny Klub Sportowy “Tęcza” Nowa Wieś Lęborska
  5. Nagroda Wójta gminy Cewice – Antoni Bonemberg Szkoła Podstawowa w Maszewie Lęborskim
  6. Nagroda Wójta gminy Cewice – Nikodem Klejsa Leśnik Cewice/ UKS Lotos
  7. Nagroda Wójta gminy Cewice – Filip Maszota Klub Karate Shotokan w Lęborku

W 2021 roku kluby sportowe z Powiatu Lęborskiego w Klasyfikacji Punktowej Klubów Sportowych zgodnie z Systemem Sportu Młodzieżowego opracowanym przez Zespól Metodyczny w Warszawie za 2021 rok zdobyły:

1. Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork – 48 punktów
2. Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork – 18, 08 punktów
3. Uczniowski Klub Sportowy „jedynka” MEYN Solex Lębork – 14 punktów
4. Lęborski Klub Bokserski „Orkan” – 8 punktów
5. Łebski Klub Żeglarski – 6 punktów
6. Uczniowski Klub Sportowy „Ekoludek” Szczenurze – 4 punkty
7. Ósemka Lębork – 0,68 punktów

 

Kalendarz wydarzeń
Ładowanie Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

21
maja

Brak wydarzeń

« maj 2022 » loading...
P W Ś C P S N
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Fotorelacje