• wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

22.06.2022

XXII GALA SPORTU SZKOLNEGO POWIATU LĘBORSKIEGO

W Sali audiowizualnej w Zespole Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku odbyła się XXII Gala Sportu Szkolnego Powiatu Lęborskiego.  Podczas gali podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady w roku szkolnym 2021/2022. Galę uroczyście otworzyła starosta Alicja Zajączkowska. W XXII Gali Sportu Szkolnego Powiatu Lęborskiego uczestniczył Wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka, który wręczył nagrody dla Zespołu Szkół w Cewicach oraz dla Szkoły Podstawowej w Maszewie Lęborskim.

Zespół Szkół w Cewicach zajął I miejsce w  klasyfikacji końcowej szkół podstawowych powiatu lęborskiego w rywalizacji sportowej w ramach Igrzysk Dzieci w roku szkolnym 2021/2022  oraz I miejsce w klasyfikacji końcowej szkół podstawowych powiatu lęborskiego w rywalizacji sportowej w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej w roku szkolnym 2021/2022. Natomiast Szkoła Podstawowa w Maszewie Lęborskim odebrała nagrodę za zajęcie III miejsca w szachach drużynowo, w składzie: Józef Bonemberg , Oliwia Czaja, Agnieszka Grzeńkowska, Jakub Grzeńkowski, Dawid Hinca, Krzysztof Jereczek, Łucja Labuda, Oskar Piątek. Trenerem drużyn jest Krzysztof Paluszek.

To duża radość, że tak wiele osób wzięło udział w wydarzeniach sportowych, które dzisiaj podsumowujemy – mówiła starosta Alicja Zajączkowska, otwierając uroczystość – Za to wszystko bardzo wam dziękuję i gratuluje osiągnięć. To są wasze sukcesy, które wspierali trenerzy, dyrektorzy szkół, samorządowcy, koordynatorzy i wszyscy ci, którzy angażują się, by wasz wyczyn sportowy wzniósł się na najwyższy poziom. To jest właściwy moment, by podziękować wszystkim twórcom sukcesów. W podsumowaniu wzięli udział: Edmund Głombiewski – Wicestarosta Lęborski, Witold Krużycki – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego, Marian Borek –Przewodniczący Powiatowej Rady Sportu, radna Sejmiku Województwa Pomorskiego – Iwona Mielewczyk, Zdzisław Chojnacki – Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska, Marian Kurzydło – Sekretarz Miasta Lęborka oraz dyrektorzy Szkół Podstawowych, Zespołów Szkół, Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Lęborku, których uczniowie oraz trenerzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe na szczeblu Województwa Pomorskiego. W roku szkolnym 2021/2022 w ramach rywalizacji sportowej szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozegrano na etapie powiatowym 73 zawody sportowe, w których wzięło udział ok. 900 zawodników i zawodniczek. Szkoły Podstawowe i Ponadpodstawowe reprezentowały Powiat Lęborski łącznie w 73 półfinałach oraz i 28 finałach Województwa Pomorskiego, w tym: w 25 półfinałach oraz 11 finałach w ramach Igrzysk Dzieci, 25 półfinałach i 9 finałach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz 23 półfinałach i 8 finałach w ramach Licealiady Województwa Pomorskiego.

Pełną listę nagrodzonych oraz ich osiągnięć znajduje się w załączniku poniżej.

 

Załączniki:

Kalendarz wydarzeń
Ładowanie Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

26
września

Brak wydarzeń

« wrzesień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
Fotorelacje