• wielkość czcionki:
  • zmień kontrast:

17.08.2022

Złote Gody, czyli Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego 21 par z Gminy Cewice

Jubileusz Złotych Godów to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. W tym niecodziennym wydarzeniu odznaczono 21 par małżeńskich z Gminy Cewice.

11 sierpnia 2022r.,  21 par małżeńskich z terenu naszej gminy otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia dotrzymują małżonkowie, którzy przeżyli wspólnie pięćdziesiąt lat. Z tej okazji w Domu Kultury w Maszewie Lęborskim zorganizowano wspólną uroczystość, aby uczcić ten szczególny dzień. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Cewicach Katarzyna Bazylewicz przywitała Jubilatów i przybyłych gości oraz przedstawiła krótkie charakterystyki par obchodzących jubileusz – Bardzo się cieszę, że jesteście z nami, Drodzy Jubilaci, i że wspólnie z Wami możemy świętować tak wspaniałe jubileusze. Wieloletnim, wspólnym życiem świadczycie, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka. Dlatego jubileusz Złotych Godów cieszy się tak wielkim poważaniem i szacunkiem społecznym.

Uroczystego aktu wręczenia medali nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę dokonał Wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka. Jubilatom wręczono odznaczenia, upominki, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Wójt w imieniu swoim, radnych oraz sołtysów złożył Jubilatom najlepsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności – Drodzy Jubilaci, jesteście dla nas wzorem i jako włodarz jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że wspólnie z mieszkańcami naszej gminy możemy Was uhonorować. Przez 50 lat związku małżeńskiego na pewno nie było łatwo, bo były różne czasy. Wychowaliście dzieci, poradziliście sobie i za to wielki ukłon w Waszą stronę. Życzę wielu lat w zdrowiu, stabilizacji egzystencjalnej i materialnej oraz finansowej. Dziękuję Waszym rodzinom i Waszym dzieciom, że Was wspierają.

Na uroczystości obecni byli radni, sołtysi i zaproszeni przez Jubilatów goście. Dostojnym Jubilatom zaśpiewał regionalny zespół „Mareszci” oraz wokalistki Natalia Szymikowska i Iwona Witke. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy Jubilaci oraz goście zasiedli do wspólnego poczęstunku i wznieśli toast za zdrowie Jubilatów symboliczną lampką szampana i odśpiewali „Sto lat”.

Jubilaci:
1. Halina i Bernard Dulińscy z Bukowiny
2. Ewa i Adam Kazimierczakowie z Bukowiny
3. Gabriela i Włodzimierz Baranowie z Cewic
4. Danuta i Czesław Cygiertowie z Cewic
5. Barbara i Stanisław Stankiewiczowie z Cewic
6. Danuta i Jan Kellerowie z Cewic
7. Teresa i Stanisław Młyńscy z Cewic
8. Lidia i Edmund Zimni z Łebuni
9. Teresa i Edmund Labudowie z Łebuni
10. Genowefa i Marian Maszotowie z Łebuni
11. Teresa i Stefan Wenta z Łebuni
12. Teresa i Zygmunt Mrozewscy z Łebuni
13. Bronisława i Jan Itrychowie z Maszewa Lęborskiego
14. Janina i Jerzy Lewnau z Maszewa Lęborskiego
15. Stanisława i Tomasz Smardzewscy z Maszewa Lęborskiego
16. Teresa i Jan Truszkowscy z Siemirowic
17. Klara i Jan Winniccy z Siemirowic
18. Urszula i Leszek Orlikowscy z Siemirowic
19. Agnieszka i Henryk Wrzeszczowie z Unieszyńca
20. Marianna i Zenon Dębowi z Cewic – medale z upominkami wręczone zostały podczas wizyty domowej Wójta Gminy Cewice oraz Kierownika USC w Cewicach.
21. Regina i Jerzy Gączarzewiczowie z Cewic – medale z upominkami wręczone zostały podczas wizyty domowej Wójta Gminy Cewice oraz Kierownika USC w Cewicach.

Szanownym Jubilatom raz jeszcze składamy serdeczne gratulacje za półwiecze wytrwałego pożycia małżeńskiego i życzymy dużo zdrowia i szczęścia.

 

zdj. M. Kapela

 

 

 

Kalendarz wydarzeń
Ładowanie Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

26
września

Brak wydarzeń

« wrzesień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
Fotorelacje